31 March 2015,Tuesday

Desteklemeler

Devlet Destekli projelerin ve kredilerinin yer aldığı destekleme sitesidir.

Çiftçilere Müjdeli Haber

Yazan admin 24 - Ağustos - 2010

Çiftçilere Müjdeli Haberi AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, çiftçi ve hayvancılıklar uğraşanları sevindirecek bir açıklamada bulundu.Buyrun haberi ayrıntılarıyla incelemek için başlıpğa tıklamanız yeterli www.deseklemeler.com
AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, tarım ve hayvancılık sektörünü desteklemek amacıyla 2 yıl ertelemeli, 2 yıl ödemesiz, 7 yıl geri ödemeli, 0 faizli kredi çıkardıklarını söyledi.

AK Parti hükümeti döneminde tarım ve hayvancılık desteklerinin yaklaşık dört kart arttığına dikkati çeken Yalçın, çiftçi borçları ile ilgili yapılan çalışmalarda yaklaşık 1,5 milyar TL’ye varan faiz borçlarının silindiğini ve geriye kalan borçlarının yeniden yapılandırıldığını kaydetti. Köylere yönelik kırsal kalkınma projelerinin ciddi bir destekle hala sürdüğüne işaret eden Yalçın, şöyle konuştu: “Tarımsal ihracattaki artış 2,5 kata ulaştı. Yine AK Parti hükümeti döneminde sıfır traktör satışları 5 kat artış gösterdi. Hayvancılık destekleri 17 kat, kooperatif destekleri ise 12 kat arttı. AK Parti hükümeti bugün yeni bir müjde ile çiftçinin ve hayvancılık sektörünün yanında yer alıyor. Hükümet ciddi bir kaynak ayırarak 2 yıl ertelemeli 7 yıllık yüzde 0 sıfır faizli hayvancılık sektörünü destekleyici kredi verme kararı aldı.” Devamını Oku »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
Etiketler: , , , , , , , , ,

Facebookta Paylaş